Shopping Cart

200TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!

Otantik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Otantik Ev Dekorasyonu

Dünyada var olan her kültürün kendine göre bir hayat tarzı vardır. Bu hayat tarzları ve çevresel faktörlerin etkisiyle oluşan bu tarzlar yaşama şekli, giyim ve kullanılan eşyalara yansır. Otantik bu şekilde oluşan stillerden birisidir. Doğu kültürünün oluşturduğu otantik stil günümüzde beğenilmekte, evlerde tamamen yada bazı parçaları kullanılarak yaşatılmaktadır. Sizde ister otantik bir obje yada süslemeler ile ister doğu evlerinin sahip olduğu özelliklerin genel hatlarını kullanarak, evinizde doğu rüzgarı estirebilirsiniz. Otantik evler için uygun ürünler satan pek çok yer vardır. Buralardan alabileceğiniz halı, duvar aksesuarlar, sedir yada diğer dekoratif ürünlere ulaşabilirsiniz. Evinizde otantik bir hava yakalamak için bu önerileri dikkate alabilirsiniz.

Doğu Esintileri Oluşturacak Otantik Mobilyalar Seçin.

Özellikle doğu kesimlerde sık kullanılan bu stile ait mobilyalar seçerek işe başlayabilirsiniz. El dokuması halı yada kilimler, ahşap yer döşemesi ve uyumlu mobilyalar ile eviniz gözleri dolduracaktır. Hatta birazda yaratıcılık ekleyerek farklı mobilyalar tasarlayabilirsiniz. Kağnı tekerlekleri, kütük parçaları gibi bizim Anadolu kültürümüzde, köylerimizde bulunabilecek malzemeler ile sehpa, tabure ve duvar aksesuarları yapabilirsiniz.

Otantik mobilyaların yanı sıra aydınlatma da kullanabileceğiniz idare olarak bilinen lambalar ile istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz.

Doğu esintili otantik ev dekorasyonu

Eski zaman evlerinin çoğunda taş duvarlar kullanılmıştır. Taş duvar yapımı kolay ve dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmiştir. Zaman içinde dekorasyon amacıyla kullanılmaya başlandı ve kullanım alanları genişledi. Ev dekorasyonlarında gerçek taş yada taş görünümlü duvar kağıtları kullanılarak harika görüntüler elde elde ediliyor. Otantik ev dekorasyonunda kullanılabilecek en doğru malzeme taştır. Evinizin duvarında yada varsa şöminenizin etrafında taş detay kullanarak otantik ev dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Taş detayları kullanarak otantik mobilyalarınız ile uyumlu bir dekorasyon yakalayacaksınız.

Renklerden ve Yöresel Motiflerden Yardım Alın.

Otantik ev dekorasyonunda hemen hemen bütün renkler kullanılır. Eski Türk evlerinde her yörenin kendine ait motifleri kullanılırdı. Bu motifler ve desenler evin havasını değiştirir, dekorasyon ile tam bir uyum içinde olurdu. Otantik tasarım denince akla genelde ahşap renkleri, krem ve kahve tonları gelir, bu renkler daha fazla hakim olmasına rağmen artık canlı renkler ile de bu stil tamamlanabilmektedir. El dokuması halılar, işlenmiş yastık yüzleri, geleneksel motiflerle süslü perdeler ve sedir örtüleri ile otantik stil, sizi farklı dünyalara götürecektir.

Otantik halı modelleri

Farklı Stiller İçinde Otantik Parçalar Kullanabilirsiniz.

Sevdiğiniz stilden vazgeçemiyor ancak otantik parçaları gördüğünüzde de içiniz gidiyorsa kendinizi parçalanmış hissetmeyin. Ev dekorasyonunuzun renklerine uygun bir parça seçerek ev dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz. Otantik aksesuarlar modern yada bohem evinizin atmosferini değiştirecektir.

Size ilham verebilecek otantik ev dekorasyonları için galerimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo

100 TL üzeri alışverişlerde geçerli.

Ömür Boyu Garanti

Ürünlerimiz kalitemiz garantisinde.

Dünya’nın Her Yerine

Dünya'nın her yerine kargolama.

0 Güvenilir Ödeme

PayTR/ MasterCard / Visa