Shopping Cart

200TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!

Makyaj Tekniklerinde Son Trendler

Makyaj tekniklerinde son trend nedir, hangi renkler moda, Pratik saç toplama yöntemleri nelerdir. Sevile ÖLMEZ’den son makyaj trendleri hakkında Pratik bilgilerden derlenen bir birinden özel konulardan sizler için kaş hizalama tekniklerini seçtik.

Kaş hizalama nasıl olmalıdır, kaşın kavis noktası neresidir nasıl hesaplanır, iki kaş arasında oysa uzaklık nasıl olmalıdır, kaşın açılış ve bitiş noktasını nasıl hesaplanır, bütün bu sorularınızın cevapları bu yazımızda sizlerle.

En son makyaj trendleri; Kaş hizalama, kaş kavisi nasıl olmalıdır, kaşın bitiş noktasını akort etme..

Kaşlar nasıl şekillendirilir.

Ülkemizde genel olarak kaş şekillendirme konusunda çok fazla kusur yapılmakta, Herkesin kendisine özgü doğal kaş yapısı var ve bunu bozmamak gerekiyor, son zamanlarda düz kaş modası epeyce yaygınlaştı ve herkes aynı görünmeye başladı, bu hatayı meşhur isimlerden de yapanlar oldukça artı.

Özellikle kaşlar insanın yüz ifadesini değiştiren bir unsur olduğu için modaya uymak yerine cümbür cemaat kendine yakışan kaş modelini yaparsa daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Peki kendi kaş modelimizi nasıl belirleyeceğiz.

Kaşlara şekil verirken uyarı edilmesi gereken 3 nokta vardır.

İki kaş aralarında ama mesafe Kaşın kavisinin geldiği yer Kaşın bitiş noktası

Kaşın inceliği ve kalınlığı gözlerinizin yapısına, alnınızın genişliğine ve kaş ile göz aralarında ancak mesafeye göre değiştirme gösterebilir.

Kaş Şekillendirmede Püf Nokta

İstisnasız bir şekilde gözlerinizin normal olduğunu düşünerek bir misal verecek olursak Kaşınızın başlangıç noktası için burnunuzun bütün kenarında ancak kavise bir cetvel koyup, cetvel yardımı ile yukarı içten dümdüz bir çizgi çekiyoruz.

Cetvelin geçtiği noktada kaşımız yok ise kaşlarımız doğru orantıdadır, cetvelin geçtiği noktada kaşlarımız var ise o kısmı cımbız yardımı ile temizleyip dürüst orantıya ulaşa bilirsiniz.

Yukarıda kaşımızın açılış noktasının neresi olduğunu öğrendik, şimdi ise kaşımızın kavisi içten yerde mi yok mi ona bakalım.

Öncelikle ufak bir hatırlatma gerçekleştirmek da avantaj var; Kaşlarımızın kavisini kurmak için genelde hatalı bir yöntem olan burun kenarından hizalama ile orantılamaya çalışırız, bunu elbette önermiyoruz. Burun kenarı göz bebeği ile hizalanıyor ve bittiği yer kaşın kavisi olmamalı bunu sakın unutmayın..

Şimdi sizlere kaşınızın kavisinin dürüst bir şekilde nasıl orantılanacağını anlatacağız.

Kaşınızın kavisini kurmak için tekrar bir cetvel yardımı ile tam karşıya bakar pozisyonda cetveli burnunuzun tam ortasına koyarak ve göz bebeğinizin tam ortasından geçirerek kaşınızın kavisinin nerede olması gerektiğini kolay ve pratik bir şekilde öğrene bilirsiniz,

Kaşınızın bitiş noktasını ayarlama

Son olarak da kaşımızın bitmesi gereken yeri koymak için ise yeniden bir cetvel yardımı ile burnumuzun kenarı ile gözümüzün kenarına(bitiş noktasına) cetvelimizi yatay bir şekilde hizalayıp kaşımızın bitiş noktasını bulabiliriz.

Etiket Içten makyaj teknikleri içten makyaj makyaj sırları makyaj teknikleri Makyaj Trendleri Makyaj nasıl yapılır
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo

100 TL üzeri alışverişlerde geçerli.

Ömür Boyu Garanti

Ürünlerimiz kalitemiz garantisinde.

Dünya’nın Her Yerine

Dünya'nın her yerine kargolama.

0 Güvenilir Ödeme

PayTR/ MasterCard / Visa