Shopping Cart

200TL üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo!

Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce ve akne bilindiği gibi gıda ve içeceklerden değil iyice hormonal bozukluklardan kaynaklanan bir hastalıktır. Tükettiğimiz gıdaların sivilceler üzerinde yalnızca %5 oranında etkisi bulunmaktadır. Erginlik döneminde androjen dediğimiz hormon şahane derecede fazla yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı tabakaya yatsı tabaka adı veriyoruz, yatsı tabaka cildin yüzeyine yatarken bir mikroplaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Yanlış hijyen ürünleri, yanlış sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir akneye çeviriyor, akne gitgide derinleşiyor ve hızla yayılıyor.
Kimyager ve Deri Uzmanı Şems Arslan Doğal sivilce tedavisi ve sivilce tipleri hakkında bizlere çok yardımsever bilgiler veriyor, bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilce İkinci Dereceli Sivilce Üçüncü Dereceli Sivilce Yüzünüz de 1 ile 10 aralarında sivilce varsa ‘’birinci derece’’ Yüzünüz de 10 ile 40 arasında sivilce varsa ‘’ikinci derece’’ Yüzünüzde 40 ile 40’dan fazla sivilce varsa ‘’üçüncü derece’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki alternatif ürünler ile çare uygulayarak bunun önüne geçmeniz mümkündür. Günde 2 kez sabah ve akşam elde etmek üzere arıtma tatmin edici olacaktır. 1 ile 10 aralarında sivilcesi olanların ayda 1 kez ‘’PEELING’’ yaptırması zorunlu 1 ile 10 aralarında sivilcesi olanların 3 hafta boyunca her gün 3 kadeh domates suyu tüketerek sivilce ve akneleri kurutarak çare etmeleri mümkündür.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri alternatif ürünler ile tedavi etmeniz mümkün değildir. Eğer yüzünüz de 10 ile 40 aralarında sivilce varsa burada hekim yardımı almalısınız, ve uzmanların tavsiyeleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde kesinlikle rast gele bir ürün kullanmamalısınız. Mutlaka uzman bir doktora danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile tedavi görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Arıtma Toniği

1 yemek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği 1 yemek yemek kaşığı meyan kökü 300 gr kaynar su 1 limon suyu 1 tatlı kaşığı tuz

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonradan güzelce süzün ve yüzünüze günde 5-6 kez her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı fazla rahatlıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Arıtma Toniği

2 kadeh kaynar su 1 rendelenmiş salatalık 1 yumurta akı 2 yemek kaşığı tuz 3 damla iyot 1 yemek kaşığı bal 3 damla tentürdiyot 1 yemek kaşığı orulla çamuru (kırmızı veya sarı çamurda olabilir)

İkinci dereceli sivilceler için çok yardımcı olan bu karışımı 24 saat bekletin. sonra iyice süzün ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze pansuman yapın.

Etiket sivilce tedavisi bitkisel cabuk iyilestıren sıvılce formullerı sivilceler için tavsiyeler deri temizliği yüz temizliği yüzdeki sivilce tedavisi
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Kargo

100 TL üzeri alışverişlerde geçerli.

Ömür Boyu Garanti

Ürünlerimiz kalitemiz garantisinde.

Dünya’nın Her Yerine

Dünya'nın her yerine kargolama.

0 Güvenilir Ödeme

PayTR/ MasterCard / Visa